Wild in the woods – kolor podłóg Kaczkan inspirowany dziką przyrodą

6 maja 2024

Powrót do natury to wciąż bardzo wyraźny trend we wnętrzach. Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Wild in the Woods jest tego idealnym przykładem. Ponadto pasuje do wielu różnorodnych aranżacji wnętrz. Co warto wiedzieć o tym niepowtarzalnym odcieniu?

Wzory i kolory zaczerpnięte z natury

Przyrodnicze inspiracje cały czas są bardzo popularne. Wyraźnie widzimy ten trend w modzie, designie, a także w aranżacji wnętrz. Królują kolory ziemi, lasu czy tropikalnej dżungli. Ponadto nie brakuje w aranżacjach naturalnych materiałów, żywych roślin czy zielonych ścian. Dodatkowo warto wspomnieć o wielu walorach kontaktu z przyrodą. Mowa tutaj o zmniejszeniu stresu, regeneracji zarówno ciała, jak i umysłu oraz podniesieniu kreatywności i produktywności w pracy. Tym samym warto otaczać się naturą i wykorzystywać we wnętrzach kolory ziemi oraz naturalne materiały np. dębowe drewno. Kolor Wild in the Woods od marki Kaczkan Premium to kwintesencja piękna i szlachetności dzikiej przyrody. W naturalnych aranżacjach będzie wyborem najlepszym z możliwych.

Kolor inspirowany lasem

Podłoga w wybarwieniu Wild in the Woods powstaje poprzez wykończenie drewna dębowego kilkoma warstwami transparentnego oleju hybrydowego z domieszką naturalnych wosków. Oczywiście drewno to wyróżnia się bogatym rysunkiem i różnorodnym usłojeniem. Dzięki temu procesowi surowe drewno staje się ciepłe i wyraziste. Ponadto widoczne sęki sprawiają, że zyskuje niepowtarzalny charakter dzikiej natury.

Style aranżacyjne dla Wild in the Woods

Na samym początku warto wspomnieć o wnętrzach w stylu rustykalnym czy country, w końcu inspirowane bliskością przyrody i prowincją. Ponadto kolor ten doskonale sprawdzi się  w mniej oczywistych stylach aranżacyjnych. Jeśli wybierzemy odpowiednią klasę (np. Rustical Premium) oraz sposób ułożenia (np. jodełka francuska Chevron 45), to otrzymamy podłogę idealną do wnętrz w stylu paryskiej kamienicy. Naturalny dębowy kolor ociepli przestronne, utrzymane w bieli wnętrza. Charakterystyczny motyw stworzy udany duet ze sztukateriami, stylizowanymi meblami i eleganckimi dodatkami w mieszkaniu niczym przedwojennych kamienic Paryża.

Dodatkowo podłoga ta pasuje do wnętrz urządzonych w stylu skandynawskim i boho. Podłoga ta doda przytulności i mocniejszego charakteru. Ponadto wydobędzie piękno drewna i innych naturalnych dodatków.

Warto podkreślić, że kolor ten jest wręcz stworzony do najmodniejszych wnętrz japandi, łączących w sobie skandynawską prostotę z japońską miłością do natury i oszczędnej formy. Królują tam beże, brązy, zielenie, szarości, dlatego podłoga w odcieniu Wild in the Woods będzie wyglądać idealnie.

Podłogi Kaczkan Premium

Podłogę w kolorze Wild in the Woods wykończono olejami hybrydowymi z domieszką naturalnych wosków. W efekcie deski są matowe, przyjemnie aksamitne w dodatku, a ponadto odporne na wilgoć i mniejsze uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo możemy zamówić ją w kilku różnych rodzajach ułożenia – jako długie deski proDeska, jako klasyczną jodełkę Simple Living czy jodełkę węgierską Chevron 22.