Połączenie drewna i aluminium – przepis na idealne drzwi zewnętrzne (CAL)

29 maja 2024

Drewno zazwyczaj kojarzymy z naturą, pięknem czy szlachetnością, z kolei aluminium z trwałością, prostotą oraz gładkimi powierzchniami. W takim razie co się stanie, jeżeli połączymy te materiały ze sobą, a ponadto dodamy do nich designerskie klamki i wytrzymałe zawiasy, a do tego dorzucimy wieloletnie doświadczenie? W efekcie uzyskamy idealne drzwi aluminiowo-drewniane od marki CAL.

Drzwi zewnętrzne 

Specjaliści marki CAL stworzyli trwałe, a zarazem eleganckie drzwi z połączenia właśnie drewna i aluminium. Te nowoczesne drzwi zewnętrzne drewniane z okładziną aluminiową mają wiele walorów. Mowa tutaj przede wszystkim o pięknie i naturze, które będziemy mieć w swoim domu czy mieszkaniu. Ponadto wytworzono je z biodegradowalnego i odnawialnego surowca, tym samym są ekologiczne i idealnie nadają się dla alergików. Dodatkowo okładzina z aluminium odpowiada za ich zwiększoną trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. To produkt na dekady.

Jakość potwierdzona badaniami

Warto podkreślić, że drzwi marki CAL to jedne  z najlepiej przebadanych drzwi wejściowych na rynku. Jedną gwiazdkę produkt otrzymał za doskonałą izolacyjność termiczną oraz standard CPH Component dla domów pasywnych. Z kolei drugą dostał za klasę antywłamaniowości RC2 w standardzie dla drzwi lub za dopłatą również dla naświetli. Ponadto nie zabrakło trzeciej gwiazdki za izolacyjność akustyczną na poziomie 44 dB w połączeniu z klasą antywłamaniowości RC3. Czwartą gwiazdkę przyznano za niepowtarzalny design. Dodatkowo także piąta gwiazdka przyznana za profesjonalną obsługę klienta.

Biżuteria drzwiowa 

Wybierając drzwi zewnętrzne warto postawić na oryginalność i zamienić klasyczną klamkę na antabę. W ofercie CAL mamy do wyboru nawierzchniowe antaby okrągłe lub prostokątne AXA, które możemy zamówić w czterech najpopularniejszych kolorach (inox, tytan, czerń i stare złoto). Ponadto możemy się zdecydować na antaby WALA, które za dopłatą zamówimy w dowolnym kolorze z palety RAL. Dodatkowo możemy postawić na antaby wpuszczane i do nich domówić oświetlenie. Z kolei dla fanów natury marka CAL ma propozycje antaby z drewna, która idealnie dopełnia naturalny charakter drewnianych drzwi zewnętrznych.

Drzwi drewniano – aluminiowe to produkt na lata, który zachwyca, zadziwia i działa na zmysły.

Tekst powstał na podstawie tekstu Natalii Kiler, technolożki CAL prawdziwe drzwi