Kolekcja KIOTO – nowość w ofercie marki DRE

15 września 2023

DRE Supreme to ekskluzywna linia drzwi stworzona wspólnie z architektem Krzysztofem Miruciem. Stanowi ona połączenie wieloletniego doświadczenia w produkcji stolarki drzwiowej z zamiłowaniem do pięknych detali. Teraz do tej linii dołączyła nowa kolekcja KIOTO.

Inspiracja japońskim minimalizmem

KIOTO to pierwsza w linii Supreme kolekcja wykorzystująca motyw drewna, który ponownie wraca do wnętrz. Ponadto warto podkreślić, że kolekcja wyróżnia się elegancją i minimalistycznym charakterem. Marka DRE inspirację czerpała, jak sama nazwa wskazuje, z magicznego Kioto w Japonii, gdzie nowoczesna architektura harmonijnie współgra z bogactwem natury.

Dodatkowo warto podkreślić, że w tej kolekcji każdy element jest wyjątkowy. Wyróżnia się ona precyzyjnie wyselekcjonowanymi laminatami drewnopodobnymi, ożywionymi przez nowoczesne intarsje w kolorze stali szczotkowanej oraz czerni.  Ponadto starannie dopracowane detale podkreślając naturalne piękno drewna. Dzięki temu uzyskujemy niepowtarzalny charakter we wnętrzu. Marka DRE postawiła na współczesne wzornictwo i odkrywanie nowoczesnych trendów. W efekcie stworzyła cztery modele, które idealnie pasują do różnorodnych aranżacji wnętrz.

Do produkcji skrzydeł drzwiowych DRE wykorzystało laminat, który do złudzenia przypomina drewno. Warto zaznaczyć, że tą samą technologię stosuje się w produkcji mebli i jest ona trwałą alternatywą dla fornirów. Ponadto w nowej kolekcji mamy do wyboru dwa odcienie dębu oraz laminat zarówno kolorem, jak i fakturą przypominający drewno sosnowe. Tym samym drzwi można dopasować właściwie do każdej kolorystyki.

Mariaż estetyki z funkcjonalnością

Marka DRE w tym przypadku skupiła się na prostocie i funkcjonalności. Ponadto drzwi KIOTO wyposażono w nowoczesne i praktyczne rozwiązania, które gwarantują trwałość na lata i komfort użytkowania. Dodatkowo bezprzylgowe skrzydła mamy do wyboru w wersji przesuwnej, rozwiernej oraz z odwróconą przylgą.

Ponadto warto zaznaczyć, że w tej kolekcji zastosowano zamki magnetyczne. Tym samym klient może wybrać m.in. kolor zawiasów.

Kolekcja KIOTO świetnie sprawdzi się w domu, w szczególności w pomieszczeniach, w których potrzebujemy wycieszenia i odcięcia się od dźwięków. Mowa tutaj o pakiecie SILENT, który zapewnia izolacyjność akustyczną na poziomie 37dB.