Aula

Aula

Miejsce ciekawych spotkań z architekturą, wzornictwem; ze sztuką stosowaną i jej instytucjami badawczymi. Wykłady i warsztaty – by lepiej zrozumieć świat wnętrz, by umieć prognozować trendy. Wielofunkcyjna, multimedialna przestrzeń, przygotowana z myślą o prelekcjach, szkoleniach i wideokonferencjach. Miejsce prezentacji nowatorskich technologii i innowacyjnych rozwiązań we wnętrzarstwie. Stworzone i wyposażone do wymiany wiedzy i doświadczeń. A w czasie wolnym aula zmieniać się będzie w bawialnię – miejsce kreatywnych, edukacyjnych gier i zabaw dla dzieci i młodzieży.

Do tej pory w auli odbyło się wiele ciekawych wydarzeń m.in. LADIES NIGHT – spotkanie w damskim gronie dotyczące kobiecego oblicza polskiego designu. Uczestniczki rozmawiały o współczesnych trendach w wystroju wnętrz oraz sztuce. Podczas wydarzenia zaprezentowano polskie marki projektujące i produkujące oprawy oświetleniowe (ILUMNI i HESMO). Dodatkowo spotkanie było świetną okazją, aby poznać niezwykle uzdolnioną malarkę Edytę Grzyb. Nie zabrakło także innych atrakcji m.in. prezentacji nowinek z branży beauty, kolekcji porcelany Ca’ D’Oro w wykonaniu marki FURSTENBERG, ręcznie robionych świec czy pięknych tapet firmy Dekorian. Z kolei marka KLER zorganizowała koncert najpiękniejszych utworów filmowo-musicalowych z towarzyszeniem wyjątkowego fortepianu Bösendorfer designed by Porsche. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ilumni, KLER, New Home Design, Schody LEMPA, Stolarnie Galicyjskie oraz Galeria Tetmajera 83.

Oprócz tego do w naszej auli odbyły się publiczne obrony licencjackich prac dyplomowych studentów Wydziału Architektury Wnętrz Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoje projekty zaprezentowali studenci pracowni projektowania mebli i elementów wyposażenia wnętrz prowadzonych przez prof. Romana Kurzawskiego, dr hab. Tomasza Wójcika prof. ASP oraz dr Łukasza Sarnata pod przewodnictwem Dziekan Wydziału dr hab. Beaty Gibały – Kapeckiej prof. ASP. Wśród prezentowanych prac znalazły się prototypy mebli a także oświetlenia dekoracyjnego. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że aula w Tetmajera 83 świetnie sprawdza się na tego typu prezentacje, wykłady otwarte dla publiczności czy inne rodzaje aktywności akademickich.

Z kolei w ramach Czerwca Projektowego, którego partnerami są: ASP w Katowicach, ASP we Wrocławiu, Dobroteka w Dobrodzieniu, Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, Zamek Cieszyn, Galeria Wnętrz DOMAR we Wrocławiu, Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu, Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, FORUM DESIGNU w Krakowie, ASP w Krakowie, Wydział Projektowy Uniwersytetu Pedagogicznego oraz nasza Galeria, na auli można było zapoznać się z prezentacją budowania koncepcji projektowej obiektu Tetmajera 83 w Krakowie wygłoszoną przez jej autora arch. Romualda Loeglera.

Na naszej auli odbyło się także uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Wizja Wypoczynku KLER. Cztery finalistki Joanna Lenart, Emilia Gabryjel, Agnieszka Pluszczewicz i Alicja Plewako zostały wcześniej podzielone na dwa zespoły, które miały za zadanie wykonać prototypy mebli. Pierwszy z nich współpracował z markami KLER oraz MEBLE JONCZYK, zaś drugi znalazł się pod opieką Sit-Sit i NOVELLE. Wszystkie powstałe projekty zostały poddane ocenie Jury konkursowego, w składzie: Piotr Kler (Fundacja Piotra Klera), arch. Romuald Loegler (Atelier Loegler Architekci sp. z o.o.), arch. Ewa Kuryłowicz (Kuryłowicz&Associates), arch. Witold Szymanik (WSC),  Ewa Gołębiewska (Zamek Cieszyn), Magdalena Kiełkiewicz (Colorofon), Katarzyna Pełka – Bura (Wzorro Design). Główną nagrodę – 10 tys. dla najlepszej pary otrzymały Joanna Lenart i Emilia Gabryjel za sofę “obibok” wykonaną we współpracy z marką Kler.

Podczas I Targów “Sztuka Wnętrz” na auli zorganizowaliśmy panel kreatywny „Szlachetna forma przetworzenia drewna” we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Strefą Architekta Forum Designu w Krakowie oraz Dobroteką. Podczas dyskusji specjaliści: Grzegorz Pukacz ze Stolarni Galicyjskich, Roman Lempa z firmy Schody Lempa oraz rzeźbiarz Dariusz Nowak opowiedzieli o roli drewna i jego walorach w projektowaniu wnętrz. Z kolei New Home Design zorganizowało pokaz montażu podłóg winylowych ze swojej oferty i nowoczesnych listew przyściennych firmy Döllken. Dodatkowo wszyscy klienci mieli okazję wziąć udział w spotkaniu pt. “Halupczok. Kulisy sukcesu”, na którym poznali najciekawsze realizacje oraz nowe produkty.

Jeśli jesteście zainteresowani zorganizowaniem spotkania, wykładu czy innego wydarzenia w naszej auli, to jesteśmy otwarci na propozycje i zapraszamy do kontaktu 🙂 (e-mail: anna.kaminska@tetmajera83.pl telefon: 511 740 890).

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: