Apartament Wzorcowy

Idea
Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom w sztuce projektowania wnętrz, marka KLER przygotowała Apartament Wzorcowy. Został on stworzony z myślą o przyszłych Klientach i architektach poszukujących inspiracji w codziennej pracy. Wizyta w tym miejscu, pozwoli przekuć wyobrażenia o wymarzonym wnętrzu w realną wizję przestrzeni, a Klientom na etapie podejmowania decyzji o aranżacji wnętrza, ułatwi dokonanie właściwych wyborów.
Inspiracje
W Apartamencie Wzorcowym, o powierzchni 95 m2, zastosowano nową, ponadczasową stylistykę aranżacji, opartą na najnowszych, światowych nowinkach w projektowaniu wnętrza, ze szczególnym uwzględnieniem mediolańskich trendów i wybranych realizacji w Los Angeles, San Francisco czy Paryżu. Zastosowane rozwiązania mogą być inspiracją w aranżacji prywatnych domów i rezydencji, jak również butikowych hoteli, stref wypoczynkowych biurowców czy jachtów.
Wzornicze elementy
Wzorniczą cechą charakterystyczną, są elementy dekoracyjne na ścianach w postaci eleganckich, metalowych ażurów ściennych z lustrami i grafikami. Ozdobne konstrukcje metalowe od koncepcji i pomysłu po sam projekt, wybór odpowiednich materiałów, profili metalowych, koloru oraz proporcji i kompozycji, a także rysunków technicznych oraz wizualizacji to w 100% autorstwo i praca Małgorzaty Zakrzewskiej, architekta wnętrz, absolwentki krakowskiej ASP na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. W ażury ścienne, przykuwające uwagę, wkomponowane zostały ponadto grafiki autorstwa Moniki Grzesik-Jezierskiej, stylistki marki KLER.

Wśród nietypowych rozwiązań, znajdą Państwo ponadto efektowne obicia ścian i kolumn parkietem z naturalnego drewna, oraz czarne, dekoracyjne listwy obecne w całym apartamencie. Jest to istotny element wykończeniowy łączący w całość wszystkie wnętrza. Cały Apartament począwszy od zaplanowania dostępnej przestrzeni, rozmieszczenia pomieszczeń, poprzez dobór elementów wyposażenia, podłóg, kolorów ścian, tapety, a także indywidualnie zaprojektowanych na potrzeby Apartamentu elementów, takich jak ozdobne konstrukcje metalowe, czarne listwy, dekoracyjna obudowa filarów, projekt sufitów, zasłon oraz dobór pozostałych elementów wyposażenia to projekt Małgorzaty Zakrzewskiej.
Perfekcyjne połączenie dodatków dekoracyjnych, od ażurów, lamp, kinkietów, grafik, dekorów na ścianach, przez drobną dekorację, ręcznie robione lustro, po dywan zaprojektowany specjalnie do tego wnętrza przez Małgorzatę Zakrzewską i wykonany przez producenta marki ITC, tworzą harmonijną kompozycję wnętrza Apartamentu Wzorcowego.
W części sypialnianej, na pierwszym planie prezentuje się łóżko z oryginalnym zagłówkiem spełniającym równocześnie funkcję dekoracyjną ściany. To autorski projekt Norberta Maleski – artysty rzemieślnika – współzałożyciela prototypowni Atelier KLER, wybitnego znawcy naturalnej skóry i tapicerskiego rękodzieła. Oryginalny projekt łóżka ze standardowej oferty mebli zaprojektowany przez pana Norberta Maleskę, został zmodyfikowany przez Małgorzatę Zakrzewską i dostosowany do tej konkretnej sypialni, m.in. poprzez rozbudowę wezgłowia. Zaprojektowane zostało również dodatkowe siedzisko przed łóżkiem oraz mniejsze siedzisko do toaletki. Zabieg ten pozwolił zaprezentować Klientom oraz architektom, ogromne możliwości w tworzeniu indywidualnych projektów mebli tapicerowanych oraz możliwości modyfikacji mebli już istniejących w ofercie marki KLER. To przykład realizacji projektu „szytego na miarę”, z wykorzystaniem szlachetnych tkanin i technologii tapicerskiej. Otwiera on nieograniczone możliwości w projektowaniu wnętrza dla indywidualnego Klienta.
Garderoba, to z kolei przykład pomysłowego rozwiązania dla niewielkiej przestrzeni w zgodzie z najnowszymi, nowoczesnymi trendami dekoracji wnętrz marki Alf Da Fre, adaptującymi elementy pokoju gościnnego takie jak, stojące dekory czy kinkiety. Projekt garderoby powstał przy współpracy z architekt Aleksandrą Potoczną. Jednym z najciekawszych elementów części salonowej Apartamentu, a jednocześnie nowym rozwiązaniem dekoracyjnym, są wiszące lampy, ręcznie wykonane, unikatowe dzieła biżuteryjne, oraz oryginalne wzornictwo inspirowane japońskim origami. W salonie odnajdą Państwo ekspozycję wypoczynkowych mebli KLER z kolekcji La Traviatta.
W jadalni, uwagę przykuwa masywny obrotowy stół i kolekcja mebli skrzyniowych na wysoki połysk, wpisująca się w ponadczasową klasykę mediolańskich trendów, pomysłowo przełamana nowoczesnym designem. W gabinecie zaskoczą Państwa połączenia kolorów: granatowego ze złotym i ich wyciszający, kojący wpływ, tak ważny w czasie pracy twórczej. To strefa przyjazna do pracy architekta z Klientem, wyposażona w niezbędne multimedia.
W budowie Apartamentu wykorzystano szereg szlachetnych materiałów takich jak kamień, naturalne drewno i wysokiej jakości tkaniny. Wyjątkowości nadaje biżuteryjne wzornictwo lamp, ręcznie robione, niepowtarzalne dekory, czy takie detale jak politura mebli Alf Uno, pokryta siedmioma warstwami lakieru, w technologii opracowanej przez włoską markę, nie do podrobienia!
Serdecznie zapraszamy do spotkania w Galerii Tetmajera 83 w Krakowie.
Odsłonimy przed Państwem nowe możliwości produktów, mebli i elementów wnętrza powstających m.in. w prototypowni marki KLER. Dostarczy Państwu inspiracji w realizowaniu najbardziej wymagających projektów aranżacji wnętrza. A artyści rzemieślnicy, związani z marką KLER dołożą wszelkich starań, by projekty niemożliwe mogły stać się rzeczywistością i wyróżniły każde wnętrze indywidualnym, niepowtarzalnym charakterem.

 

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: