Wzór czeczoty zachwyca chaosem wirujących słojów, plam i nieregularnych linii, przypominając, że natura to najlepszy projektant i największy artysta. Idealnie wykorzystała ten wzór marka ernestrust w swojej zjawiskowej kuchni.
Powstaje ona na skutek urazu mechanicznego lub innych czynników oddziałujących na drzewo, które produkuje dodatkowe tkanki chroniąc się i równocześnie lecząc. Można powiedzieć, że to blizna, opowiadająca historię życia drzewa.
Ponadto warto wspomnieć, że starożytni rzemieślnicy odkryli czeczotę i traktowali ją jak skarb ukryty w lesie.
W czasach ludwikowskich to zdobiła ona najbardziej luksusowe meble na królewskich dworach, ponadto stając się symbolem bogactwa i wyrafinowanego gustu. Dodatkowo ceniono ją także w czasach Art Deco. W okresie międzywojennym projektanci chętnie sięgali po nią, szukając materiałów, które podkreślałyby elegancję i ekstrawagancję geometrycznych, bogatych form.
Popularność zawdzięczała temu, że jej egzotyczne wzory przypominały obrazy. Właśnie dlatego projektant i dyrektor kreatywny marki ernestrust docenił te walory, a następnie oprawił ten obraz natury w elegancką ramę w kuchni Natureicon.
Wspomniana kolekcja to celebracja piękna natury. Ponadto stanowi zjawiskowe połączenie “niedoskonałości” z doskonałą symetrią. Ilość ostrych krawędzi ograniczono do zbędnego minimum. Łuki zmiękczają formę i przy okazji są jednym z najgorętszych trendów w projektowaniu wnętrz. Ponadto miękkie linie są najbliższe pierwotnej naturze człowieka. Stąd zaokrąglone fronty kuchenne cieszą się tak dużym powodzeniem.
Dodatkowo na blatach zastosowano biały kamień. Nie zabrakło zastosowania autorskiego koloru matowego lakieru ernestrust Sunrise z pogranicza zgaszonej brzoskwini i beży. Ponadto matowe wykończenie lakieru jest satynowe w dotyku. Kuchnia inspirowana naturą pozwala na chwilę wytchnienia w codziennym pośpiechu, zapewniając przytulną atmosferę pełną spokoju.
Wyjątkowe wzory fornirów z czeczoty to nieskończone źródło inspiracji.