Tetmajera Art

Przestrzeń wystawiennicza, obszar żywych doświadczeń sztuki i sztuki użytkowej. To miejsce ciągle się zmienia, oddycha i żyje. Znajdują się w nim ekspozycje prac wybranych twórców – studentów i młodych talentów, a także artystów znanych i uznanych.

Wystawy

Do tej pory odbyło się wiele ciekawych wystaw związanych z designem oraz sztuką wnętrz, organizowanych przy współpracy z artystycznymi uczelniami czy kulturalnymi instytucjami. Klienci Galerii mieli okazję m.in. podziwiać meble z XIX i XX wieku w ramach wystawy “Rzecz Małopolska”, zorganizowanej we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz prace studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z Wydziału Architektury Wnętrz i Wydziału Form Przemysłowych.

Ciekawe wydarzenia

W Galerii odbył się także Festiwal Rzeźbiarskich Form Użytkowych. 6 profesjonalistów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu przez dwa tygodnie pracowało w przestrzeni ogrodowej. Dzięki temu odwiedzający mieli możliwość podziwiania ich artystycznych zmagań. Tworzyli oni z naturalnego drewna unikatowe formy użytkowe, pełniące funkcje mebli.  W trakcie wydarzenia powstały designerskie elementy wyposażenia wnętrz m.in. sofa, fotel, wieszak czy ławeczka. Efektem ich pracy była niezwykła wystawa, na której można było także obejrzeć inne dzieła użytkowe, które powstały na poprzednich plenerach. Ponadto w przestrzeni wystawienniczej odbył się specjalny Kiermasz Forum Mody i Forum Designu. Zostały na nim zaprezentowane kolekcje ubrań, biżuterii i dodatków, a także elementy wystroju wnętrz.  Wszystkie produkty, które można było zobaczyć i kupić to dzieła polskich projektantów.

Przestrzeń przyjazna młodym projektantom

Od początku swojej działalności Galeria wspiera młodych projektantów oraz artystów, dając im szansę na zaprezentowanie swoich projektów. Tym samym w przestrzeni wystawienniczej można było zobaczyć m.in. designerskie przedmioty marki DO_M. W jej ofercie znajdują się nietuzinkowe, wyróżniające się ciekawym designem i przede wszystkim funkcjonalne meble. Wszystkie są dziełem młodych polskich projektantów. Do ich produkcji używane są w dużym stopniu naturalne materiały, takie jak drewno. Produkty te świetnie wpasują się we wnętrza o różnym charakterze. Przykładem są zestawy modułowych mebli skrzyniowych, które można zestawiać ze sobą w różnych konfiguracjach. Poszczególne elementy pozwalają na bezpieczne przechowywanie rzeczy, a także eksponowanie przedmiotów pełniących funkcję dekoracyjną. Zostały one stworzone według projektu Kingi Pawlik – projektantki mebli, absolwentki ASP w Katowicach na kierunku Wzornictwo oraz Małgorzaty Płaskońskiej – projektantki form przemysłowych, ceramik, absolwentki Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej ASP.

Konkurs Wizja Wypoczynku KLER

Ponadto w Galerii można było zobaczyć prototypy mebli stworzone przez młodych projektantów w ramach konkursu Wizja wypoczynku KLER. Na specjalnej wystawie znalazł się mebel  IXO, autorstwa Agnieszki Pluszczewicz i Alicji Plewako stworzony razem z marką Novelle. Łączy w sobie funkcje: siedziska, schowka na podręczne drobiazgi i półki. Z kolei projektantki przy współpracy z marką SIT-SIT stworzyły jeszcze dwa projekty. Pierwszy z nich ZenON to wieszany na ścianie zagłówek. Dzięki odpinanym modułom może być dopasowany do materaca.  Z kolei drugi, Jasio to zestaw czterech poduszek oraz siedziska będącego ich powiększeniem. Z kolei Joanna Lenart i Emilia Gabryjel przy współpracy z firmą Kler zaprojektowały mebel zatytułowany obibok, składający się z dwóch obrotowych, tapicerowanych modułów, przymocowanych do drewnianej podstawy. Dodatkowo projektantki wspólnie z firmą Meble Jonczyk stworzyły s’nap – leżak, który pozwala odpoczywać w dwóch pozycjach: siedzącej i półleżącej. Sposób zmiany położenia oparty jedynie na zmianie środka ciężkości.

Aktualności

Na ten roku przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń, które mamy nadzieję zaskoczą pozytywnie wszystkich odwiedzających m.in. wystawę malarstwa. Śledźcie nasze aktualności i sprawdźcie, co tym razem pojawiło się w przestrzeni wystawienniczej “Tetmajera Art”.

Zapraszamy do współpracy

Jeśli jesteście zainteresowani organizacją wystawy w naszej Galerii, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy otwarci na propozycje 🙂  Prosimy o wysłanie maila wraz ze swoim portfolio na adres: anna.kaminska@tetmajera83.pl lub kontakt telefoniczny pod nr 511 740 890.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: