Tetmajera Art

Przestrzeń wystawiennicza, obszar żywych doświadczeń sztuki i sztuki użytkowej. To miejsce ciągle się zmienia, oddycha i żyje. Znajdują się w nim ekspozycje prac wybranych twórców – studentów i młodych talentów, a także artystów znanych i uznanych.

Do tej pory odbyło się w tym miejscu wiele ciekawych wystaw związanych z designem oraz sztuką wnętrz, organizowanych przy współpracy z artystycznymi uczelniami czy kulturalnymi instytucjami. Klienci Galerii mieli okazję m.in. podziwiać meble z XIX i XX wieku w ramach wystawy “Rzecz Małopolska”, zorganizowanej we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz prace studentów krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych z Wydziału Architektury Wnętrz oraz Wydziału Form Przemysłowych. W Galerii odbył się także Festiwal Rzeźbiarskich Form Użytkowych. 6 profesjonalistów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu przez dwa tygodnie pracowało w przestrzeni ogrodowej, dzięki temu odwiedzający mieli możliwość podziwiania ich artystycznych zmagań. Tworzyli oni z naturalnego drewna unikatowe formy użytkowe, pełniące funkcje mebli.  W trakcie wydarzenia powstały designerskie elementy wyposażenia wnętrz m.in. sofa, fotel, wieszak czy ławeczka. Efektem ich pracy była niezwykła wystawa, na której można było także obejrzeć inne dzieła użytkowe, które powstały na poprzednich plenerach. Ponadto w przestrzeni wystawienniczej odbył się specjalny Kiermasz Forum Mody i Forum Designu, na którym zaprezentowane zostały kolekcje ubrań, biżuterii i dodatków, a także elementy wystroju wnętrz.  Wszystkie produkty, które można było zobaczyć i kupić to dzieła polskich projektantów.

Od początku swojej działalności Galeria wspiera młodych projektantów oraz artystów, dając im szansę na zaprezentowanie swoich projektów. Tym samym w przestrzeni wystawienniczej można było zobaczyć m.in. designerskie przedmioty marki DO_M. W jej ofercie znajdują się nietuzinkowe, wyróżniające się ciekawym designem i przede wszystkim funkcjonalne meble, które są dziełem młodych polskich projektantów. Do ich produkcji używane są w dużym stopniu naturalne materiały, takie jak drewno. Produkty te świetnie wpasują się we wnętrza o różnym charakterze. Przykładem są zestawy modułowych mebli skrzyniowych, które można zestawiać ze sobą w różnych konfiguracjach. Poszczególne elementy pozwalają na bezpieczne przechowywanie rzeczy, a także eksponowanie przedmiotów pełniących funkcję dekoracyjną. Zostały one stworzone według projektu Kingi Pawlik – projektantki mebli, absolwentki ASP w Katowicach na kierunku Wzornictwo oraz Małgorzaty Płaskońskiej – projektantki form przemysłowych, ceramik, absolwentki Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej ASP..

Ponadto w Galerii można było zobaczyć prototypy mebli stworzone przez młodych projektantów w ramach drugiego etapu konkursu Wizja wypoczynku KLER. Na specjalnej wystawie znalazł się mebel  IXO, autorstwa Agnieszki Pluszczewicz i Alicji Plewako stworzony razem z marką Novelle. Został on zaprojektowany z myślą o przedpokoju, ale dzięki swojej funkcjonalności świetnie sprawdzi się również w innych pomieszczeniach. Łączy w sobie funkcje: siedziska, schowka na podręczne drobiazgi i półki. Z kolei projektantki przy współpracy z marką SIT-SIT stworzyły jeszcze dwa projekty. Pierwszy z nich ZenON to wieszany na ścianie zagłówek. Dzięki odpinanym modułom może być dopasowany do materaca. Produkt idealnie sprawdzi się również jako wygodne oparcie wzdłuż pojedynczego łóżka. Z kolei drugi, Jasio to prosta propozycja do minimalistycznych wnętrz, dla osób poszukujących wielofunkcyjnych rozwiązań. W zestaw wchodzą cztery poduszki oraz siedzisko będące ich powiększeniem. Z kolei Joanna Lenart i Emilia Gabryjel przy współpracy z firmą Kler zaprojektowały mebel zatytułowany obibok, składający się z dwóch obrotowych, tapicerowanych modułów, przymocowanych do drewnianej podstawy. Dodatkowo projektantki wspólnie z firmą Meble Jonczyk stworzyły s’nap – leżak, który pozwala odpoczywać w dwóch pozycjach: siedzącej i półleżącej. Sposób zmiany położenia oparty jedynie na zmianie środka ciężkości.

Na ten roku przygotowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń, które mamy nadzieję zaskoczą pozytywnie wszystkich odwiedzających m.in. wystawę malarstwa. Śledźcie nasze aktualności i sprawdźcie, co tym razem pojawiło się w przestrzeni wystawienniczej “Tetmajera Art”.

Jeśli jesteście zainteresowani organizacją wystawy w naszej Galerii, zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy otwarci na propozycje 🙂  Prosimy o wysłanie maila wraz ze swoim portfolio na adres: anna.kaminska@tetmajera83.pl lub kontakt telefoniczny pod nr 511 740 890.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: