Kuchnia jak salon

5 września 2018

Kuchnia, dla wielu będąca sercem domu, musi być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna. Dzisiaj, spędzamy w niej wiele czasu, coraz częściej to ulubione miejsce całej rodziny. Już nie tylko tutaj przygotowujemy posiłki ale również pracujemy, bawimy się z dziećmi a przede wszystkim spotykamy się i wspólnie spędzamy czas czy to w gronie rodziny czy przyjaciół.

Takie możliwości, łączenia „przyjemnego z pożytecznym” daje dzisiaj „open sapce” salon otwarty na kuchnię czy kuchnia otwarta na salon. W dzisiejszym domu drzwi stają się przeszkodą, dlatego zamiast oddzielać się ścianami czy drzwiami, wolimy dzielić się przestrzenią, czasem, po prostu sobą. Tak naprawdę, kuchnia to dzisiaj część salonu i jadalni, gdzie toczy się życie całej rodziny. Dlatego zadbajmy o wygodę i komfort i funkcjonalność tej przestrzeni. I o jej piękno.

Urządzenie takiej przestrzeni kuchenno – salonowo – jadalnianej, która zaspokoi potrzeby wszystkich użytkowników to nie lada wyzwanie. Musimy przecież pamiętać, aby wszystko razem tworzyło zwartą, spójną całość. Nie oznacza to jednak, że cała przestrzeń musi być urządzona w jednej stylistyce. Zdecydowanie są możliwości, aby połączyć klasykę ze stylem industrialno – loftowym, wymaga to jednak dogłębnego przemyślenia i wielkiego wyczucia i smaku.

Najbardziej intuicyjnym rozwiązaniem jest ujednolicenie kolorystyki. Kiedy na przykład do frontów szafek dobierzemy podobny kolor do mebli z części dziennej, zatrze się podział między strefami. Kanapa dzisiaj często jest centralnym punktem części dziennej. Na szczęście odchodzimy już od trendów, stawiania jej przy ściśnie. Dzisiaj piękna sofa, nie tylko będzie elementem dekoracyjnym tej przestrzeni, ale zwrócona w kierunku kuchni będzie sprzyjała nawiązywaniu interakcji.

Urządzając tę jakże ważną przestrzeń pamiętajcie, że przede wszystkim to przestrzeń dla Was i Waszych najbliższych i to Wy powinniście się tam dobrze czuć.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: