Kler – marka z ponad 45-letnim doświadczeniem

11 września 2018

Firma KLER S.A. to lider polskiego rynku w kategorii ekskluzywnych mebli wypoczynkowych. Firma powstała w roku 1973, w miejscowości Dobrodzień słynącej z silnych tradycji rzemiosła stolarskiego. Założycielem firmy, inicjatorem i realizatorem działań rozwojowych jest Piotr Kler. W latach 1989-1990 nastąpił intensywny rozwój zakładu. Zatrudnienie wzrosło do kilkudziesięciu osób, firma zaczęła wprowadzać ekskluzywne wzory mebli, nowatorskie projekty i technologie. Obecnie KLER to największy pracodawca tej branży w regionie.

W roku 1991 otworzono pierwszy salon firmowy. Dziś, struktura handlowa firmy w Polsce to systematycznie rozrastająca się sieć – 34 własne salony firmowe.

W wyniku dynamicznego rozwoju oraz wielokrotnych przekształceń w grupie firm KLER w styczniu 2002 powstała firma KLER S.A. – największy w Polsce producent ekskluzywnych mebli wypoczynkowych na zamówienie.

Poza granicami Polski KLER posiada firmowy salon w Pradze. Sieć placówek współpracujących na zasadach franchisingu systematycznie rozwijana jest na Węgrzech, Litwie, Łotwie, Ukrainie, w Estonii, Rosji, Chorwacji, Francji, Rumunii i Kanadzie. Znane są one w większości państw europejskich oraz w Stanach Zjednoczonych, Mołdawii, Kazachstanie i Japonii.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: