Jak do jadalni wybrać stół idealny?

10 kwietnia 2019

Jak do jadalni wybrać stół idealny?

Jadalnia to miejsce wyjątkowe, i to z wielu powodów. Jest miejscem rodzinnych oraz przyjacielskich spotkań i tych codziennych i takich od święta. To ważne miejsce w życiu każdej rodziny i czasu jaki wspólnie spędzamy.

Dzisiaj jadalnia często połączona jest z salonem czy kuchnią, często też te trzy przestrzenie przenikają się nawzajem. A urządzenie takiej przestrzeni, składającej się z trzech, różniących się funkcjami  pomieszczeń, to nie lada wyzwanie. Bo przecież musi być nie tylko ładnie i gustownie, ale też komfortowo. A przede wszystkim my i nasi najbliżsi powinniśmy się w tej przestrzeni dobrze czuć.

Dzisiaj zastanowimy się nad tym, jak urządzić jadalnię idealną. Idealną dla nas i naszej rodziny.

Jaki stół wybrać do jadalni?

Najważniejszy jest stół. To on stanowi serce każdej jadalni. Wybór odpowiedniego stołu uzależniony jest przede wszystkim od wielkości powierzchni jadalni. Stół okrągły to idealne rozwiązanie, jeżeli nie mamy do dyspozycji zbyt wiele miejsca. Taki stół zajmie mniej miejsca ale dzięki funkcji rozkładania stosowanej często w tego typu stołach, w razie potrzeby możemy go rozłożyć i powiększyć jego powierzchnię. Wtedy w naszej jadalni zagości stół owalny. Jeżeli natomiast nasza jadalnia jest spora, świetnie się sprawdzi w niej stół prostokątny lub kwadratowy. Przy takim stole standardowo zmieści się od 4 do 8 osób, są również modele przy których usiądzie nawet kilkanaście osób. Stoły w takich formatach mogą mieć funkcję rozkładania, aby przy szczególnych okazjach pomieścić naprawdę sporą ilość gości.

Warto wiedzieć!

Przyjmuje się, że aby komfortowo siedzieć przy stole, należy przeznaczyć dla każdej osoby około 75 cm. długości stołu i 45 cm. jego głębokości

Jaki materiał wybrać?

Wybór materiału, z jakiego ma być wykonany idealny stół do naszej jadalni jest niełatwy, patrząc na bogactwo oferowanych w galerii wnętrz Tetmajera 83 materiałów. I tutaj znowu musimy się zastanowić się nad tym, co lubimy i co się nam podoba. Czy idealny stół to ten wykonany z litego drewna? Ten, z pewnością będzie niezwykle trwały, a biorąc pod uwagę to, że drewniany blat może być połączony na przykład z metalowymi, często fantazyjnymi podstawami, to pomysł z pewnością wart jest rozważenia. Na czasie są dzisiaj stoły z blatami wykonanymi z kamienia. Te bardzo solidne stoły wyglądają lekko i nowocześnie. Jednocześnie będą odporne na zniszczenia, powstałe podczas użytkowania. W wielu stołach jadalnianych króluje szkło, które dzisiaj również daje nieograniczone możliwości. Szklany blat również może być połączony z metalową, szklaną czy też drewnianą podstawą, która może być bardzo ozdobna, a co więcej – widoczna również od góry stołu.

Cóż jeszcze?

Aby w pełni urządzić jadalnię potrzebnych jest jeszcze wiele wyborów. Krzesła, witryny, komody, oświetlenie, dywan i dodatki dekoracyjne.  Ale to tematy, na kolejne wpisy na naszym blogu.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: