Designerskie meble ogrodowe – które wybrać?

28 marca 2019

Designerskie meble ogrodowe – które wybrać?

Stosowane dzisiaj w wielu domach duże okna i szklane drzwi powodują, że dom otwiera się na ogród a taras jest jego przedłużeniem. Ale co więcej – działa to również w drugą stronę – dzięki wielkim, szklanym powierzchniom wnętrze domu przenika się ze swoim otoczeniem. Warto zadbać, aby widok z okna był estetyczny a wypoczynek, rzeczywiście komfortowy. Jakie więc wybrać meble do ogrodu (czy ogrodu zimowego)?

Po pierwsze przestrzeń.

W pierwszej kolejności  powinniśmy określić, jakie funkcje są dla nas najważniejsze. Czy chcemy, aby było to miejsce wypoczynku i relaksu, czy też rodzinnych spotkań i biesiadowania? A może chcemy posiadać obie te strefy? Myśląc o tym musimy pamiętać, aby urządzając ogród czy taras wziąć pod uwagę jego powierzchnię. Tak więc, rozpocznijmy od strefy relaksu. Dzisiaj ta część ogrodu czy tarasu wygląda jak zewnętrzny, elegancki salon. To prawda, że zniknęły w nim ściany, jednak nie obędziemy się tam bez wygodnej kanapy, foteli, puf a także stolika. Jeżeli mamy wystarczająco dużą przestrzeń, możemy też pomyśleć o wygodnym leżaku czy szezlongu.

Nie ma nic przyjemniejszego niż obiad czy kolacja na wolnym powietrzu, w gronie bliskich osób. Aby móc biesiadować na zewnątrz, niezbędne są odpowiednie meble – w tym przypadku stół i krzesła ogrodowe. Często zamiast krzeseł spotkać możemy ławy.

Odpowiedni wybór.

Wybór odpowiednich mebli do naszego ogrodu czy na taras to ważny element całej aranżacji. Meble ogrodowe, użytkowane na zewnątrz, narażone są na działanie warunków atmosferycznych. Dlatego warto kupić takie meble, które wykonane są z dobrej jakości, trwałych materiałów. Meble ogrodowe powinny być odporne na słońce i deszcz, a jeżeli zimą pozostawiamy je na zewnątrz, to także na mróz i śnieg.

Jaki materiał wybrać?

Dzisiaj coraz bardziej popularne są meble z naturalnych materiałów. Wśród nich króluje drewno, popularny jest też rattan. Jednak należy pamiętać o tym, że aby cieszyć się ich dobrym wyglądem przez długi czas, należy o nie dbać i odpowiednio konserwować i impregnować. Jeżeli chcemy tego uniknąć, w naszym ogrodzie czy na tarasie mogą stanąć meble z techno – rattanu, które wyglądają równie dobrze co te, wykonane z naturalnych materiałów, ale są bardziej trwałe i łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są poduchy naszych mebli ogrodowych. Wysoka jakość materiału ułatwi utrzymanie ich w czystości. Co więcej, bez obaw będzie je można zostawić na meblach na słońcu czy deszczu. Nie wypłowieją i szybciej wyschną.

Niezastąpione dodatki?

Przestrzeń zewnętrzna, która jest ważną strefą naszego odpoczynku w czasie ciepłych miesięcy, wymaga odpowiedniej aranżacji dekoracyjnymi dodatkami. Ważne jest dekoracyjne oświetlenie, dzięki któremu możemy uzyskać wyjątkowy nastrój. Uroku tej przestrzeni dodadzą rośliny, umieszczone w designerskich donicach. Dopełnieniem całości będą outdoorowe dywany i dekoracyjne lampiony, w których wieczorną porą zapalimy świece.

Jakie meble będą odpowiednie do ogrodu czy na taras?

Oferta mebli ogrodowych i tarasowych jest niezwykle bogata i różnorodna. Dostępne materiały, wzory i szeroka kolorystyka pozwalają na dopasowanie mebli do stylu naszej przestrzeni zewnętrznej. Ważne jest, aby meble i cała aranżacja tej przestrzeni spełniły oczekiwania rodziny i pasowały do wyglądu domu , przestrzeni naszego ogrodu i wystroju wnętrza naszego domu. Zaaranżujmy nasz ogród czy taras tak, aby był oazą spokoju i przyjemnego odpoczynku.

 

W Galerii Wnętrz Tetmajera 83 w Krakowie, na stoisku marki Doram Design oraz Miloo Home uzyskają Państwo  fachową poradę i pomoc w doborze odpowiednich mebli do ogrodu, ogrodu zimowego czy na taras. Zapraszamy!

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: