Zakończenie Czerwca Projektowego 2019

4 lipca 2019

Czerwiec Projektowy, zorganizowany po raz szósty, zjednoczył w tym roku miłośników dobrego projektowania z województwa Opolskiego, Dolnośląskiego, Śląskiego i Małopolskiego. Do grona sprawdzonych Partnerów: AKADEMIĘ SZTUK PIĘKNYCH W KATOWICACH, AKADEMIĘ SZTUK PIĘKNYCH WE WROCŁAWIU, DOBROTEKĘ W DOBRODZIENIU, GALERIĘ SZTUKI WSPÓŁCZESNEJ W OPOLU, GALERIĘ WNĘTRZ DOMAR WE WROCŁAWIU, WYDZIAŁ SZTUKI UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO, WYDZIAŁ ARCHITEKTURY POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ W GLIWICACH, ZAMEK CIESZYN do których w tym roku dołączyli: AKADEMIA SZTUK PIĘKNYCH W KRAKOWIE, WYDZIAŁ PROJEKTOWY UNIWERSYTETU PEDAGOGICZNEGO W KRAKOWIE, FORUM DESIGNU W KRAKOWIE oraz GALERIA TET MAJERA 83 SZTUKA WNĘTRZ W KRAKOWIE.

W Galerii Tetmajera 83 odbył się Festiwal Rzeźbiarskich Form Użytkowych. Rzeźbiarze pracowali w przestrzeni ogrodowej Galerii co odwiedzającym Gościom dawało możliwość podziwiania ich artystycznych zmagań. Festiwal wzbudzał zainteresowanie krakowian, którzy dzięki otwartości artystów – rzeźbiarzy mieli możliwość obserwacji postępów prac, podczas których kłody drewna przeobrażały się w rzeźby o funkcjach meblarskich.

Wraz z kończącym Plener wernisażem wystawy rzeźbiarskich form użytkowych, uroczyście zakończyliśmy Czerwiec Projektowy  2019. Wystawa blisko 30 obiektów, składająca się z tegorocznych eksponatów jak i obiektów wybranych z poprzednich Plenerów, dostępna jest w Galerii do końca wakacji. Interesującym wydarzeniem była też prezentacja budowania koncepcji projektowej obiektu Tetmajera 83 w Krakowie przez jego autora arch. Romualda Loeglera.

 

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: