Włoskie drzwi wewnętrzne – kolekcja La Linea od marki CAL

7 stycznia 2021

Nowa kolekcja La Linea marki CAL stanowi połączenie harmonii i włoskiego ponadczasowego stylu. W jej skład wchodzą nowoczesne, a zarazem stylowe drewniane drzwi wewnętrzne. Dzięki temu w naszym wnętrzu będzie elegancki i ponadczasowy element.

Jak sama nazwa wskazuje w kolekcji La Linea główną rolę odgrywają linie: poziome i pionowe, prostopadłe i równoległe, ułożone w jodełkę lub tworzące stylowy frez. Nazwy modeli nawiązują do włoskich miast i miasteczek: Bari, Como, Lucca, Matera, Pisa, Roma, Siena, Venezia, Verona oraz Volterra. Dodatkowo w kolekcji znalazły się drzwi o nazwie Vinci, gdyż harmonia prostych linii to hołd dla Leonarda da Vinci. Każdy model nawiązuje do stylu, architektury lub innych charakterystycznych cech danej miejscowości. Jednym z przykładów jest połączenie się linii w drzwiach Verona symbolizujące miłość słynnych bohaterów – Romea i Julii. Dodatkowo układ frezów w modelu Volterra odzwierciedla pierwszą literę miasta. 

Włochy to zdecydowanie ojczyzna wielu artystów i rzemieślników m.in. Michał Anioł, Rafael, Tycjan, Leonardo da Vinci, Botticelli czy Donatello. Ponadto każdy region czy miasto posiadają unikalny charakter, historię, własny styl i znaną architekturę. To właśnie z miłości do włoskiego stylu powstała kolekcja La Linea marki CAL. Modele te są zarówno minimalistyczne, jak i eleganckie. Dzięki właściwie nieskończonym możliwościom personalizacji, to możemy je tworzyć na nowo, Dodatkowo drzwi z tej kolekcji można mieć w jednym z wielu kolorów okładzin, a także dowolnym kolorze z palety RAL. 

W skład La Linea wchodzi 11 modeli o wyjątkowej i uniwersalnej stylistyce. Można je kupić w wersji przylgowej i bezprzylgowej, z klasycznymi zawiasami, a także w wersji z system przesuwnym. W kolekcji znalazły się drzwi pasujące do wnętrz nowoczesnych, jak i urządzonych w stylu klasycznym.

Drzwi marki CAL dostępne są w salonie new HOME design w naszej Galerii.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: