White Cream – nowość od marki Kaczkan

12 października 2020

White Cream z kolekcji Top of the World marki Kaczkan charakteryzuje się subtelną elegancją, jasnym drewnem, a także trwałością, funkcjonalnością i łatwą pielęgnacją. Połączenie tych wszystkich aspektów sprawia, że podłoga ta jest świetnym wyborem. Ponadto posiada ona idealną strukturę oraz wszystkie najlepsze cechy podłóg lakierowanych. 

Nowa podłoga marki Kaczkan powstaje w oparciu o innowacyjną technologię. Celem marki było uzyskanie drewnianej podłogi z powłoką lakierniczą, która posiada wszystkie najlepsze cechy tego wykończenia. Dodatkowo zarówno w dotyku, jak i optyce do złudzenia przypomina ekskluzywne drewno olejowane. Przy produkcji White Cream najpierw szczotkuje się, a następnie bejcuje deski (metodą “mokro na mokro”), przy okazji rozcierając bejce szczotkami. Następnie nakłada się aż 3 warstwy standardowych lakierów podkładowych, a na nie kolejny podkład oraz podwójną warstwę lakieru nawierzchniowego. Jedno i drugie dedykowane do uzyskania matowego efektu surowej, szlifowanej i naturalnej deski z powłoką lakierniczą w połysku 3-6 stopni. Dodatkowo lakier nawierzchniowy utwardza się za pomocą promieni UV, dzięki czemu parkiet jest jeszcze trwalszy i odporniejszy.

Zastosowana technologia sprawiła, że podłoga White Cream jest trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne (przede wszystkim zarysowania). Z kolei lakier UV zapewnia jej wysoką odporność na wodę i wilgoć, a także działanie detergentów czy rozmaite przebarwienia. Ponadto widoczny naturalny rysunek drewna z dobrze wyeksponowanymi słojami i sękami w matowej odsłonie zamaskuje niektóre codzienne zabrudzenia. Dodatkowo podłoga ta jest łatwa do utrzymania w czystości. Nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. White Cream jest hipoalergiczna, antypoślizgowa oraz antystatyczna (brud i kurz nie przywierają do podłogi). Stanowi świetną izolację termiczną i akustyczną.

White Cream – idealna do każdego wnętrza 

Podłoga w białym odcieniu świetnie sprawdzi się właściwie w każdym wnętrzu. Będzie pasować do małym pomieszczeń, które optycznie powiększy oraz rozjaśni. Ponadto znajdzie także zastosowanie w dużych i otwartych wnętrzach, którym doda elegancji. W tej podłodze oryginalny rysunek drewna podkreślony został przez matowy lakier. Zapewnia to wyjątkową teksturę – wygląda jak muśnięty olejem, nielakierowany. 

White Cream pasuje zarówno do wnętrza w nowoczesnym stylu, jak i klasycznym czy skandynawskim. Jasne, naturalne deski będą świetnie wyglądać w monochromatycznych zestawieniach z delikatnymi kolorami m.in. z beżem, pastelowym różem czy żółtym. Ponadto bardzo dobrze sprawdzą się w zestawieniu z mocnymi i intensywnymi kolorami m.in. czernią, granatem czy butelkową zielenią.  

Podłoga White Cream dostępna jest w salonie new HOME design w naszej Galerii.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: