Podłoga Coffee (Kaczkan) w różnym wydaniu

21 stycznia 2022

Elegancka, ciepła, a przy okazji wyjątkowo wytrzymała – to cechy termowanej podłogi Kaczkan w kolorze Coffee. Ponadto świetnie sprawdzi się ona we wnętrzach industrialnych czy w stylu art-deco. Sprawdźcie, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu!

Podłoga termowana

Podłogę Coffee wykonuje się z termowanego dębu. Warto podkreślić, że termowanie to unikalna metoda poddawania drewna obróbce termicznej. Wywodzi się ona z Finlandii. To w tamtym państwie odkryto, że jeśli deski podda się działaniu wysokiej temperatury (nawet od 160 do 240 stopni), to drewno zyska piękny, ciepły i brązowy kolor, a także nowe właściwości. Proces ten trwa zwykle kilkadziesiąt godzin. Ponadto jest on całkowicie ekologiczny tzn. drewno podgrzewa się bez jakichkolwiek środków chemicznych. Termowanie zmienia strukturę podłogi, gdyż karmelizuje cukry zawarte w drewnie. Dodatkowo dzięki temu rozwiązaniu podłoga staje się nie tylko wytrzymalsza, ale także odporniejsza na warunki atmosferyczne, uderzenia czy zarysowania.

Ponadto parametry użytkowe podłogi stają się podobne do tych, którymi charakteryzują się twarde gatunki egzotyczne m.in. odporność na wilgoć. Dodatkowo deski poddane termowaniu zyskują ciemną, głęboką i intensywną barwę. Nawet po cyklinowaniu głęboki brąz pozostanie taki sam. 

Wnętrza, w których idealnie sprawdzi się podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee

Jednym z najmocniejszych ostatnio trendów jest ciemna podłoga. We wnętrzach króluje w szczególności naturalna dębowa podłoga o ciepłym wybarwieniu w kolorze mlecznej czekolady. To świetne rozwiązanie do dużych i przestronnych wnętrz, którym doda elegancji i klasy. 

  • Wnętrza industrialne, loftowe 

We wnętrzach od pewnego czasu rządzi minimalizm, prostota i czystość formy. Ponadto modne stały się takie materiały jak beton, szkło czy metal. Tym samym nie dziwi fakt, że dużą popularnością cieszą się pofabryczne wnętrza. Właśnie w pomieszczeniach utrzymanych w stylu industrialnym idealnie sprawdzi się podłoga w kolorze Coffee. Warto podkreślić, że świetnie pasuje do betonowej lub ceglanej ściany. 

  • Aranżacje w stylu art deco 

Styl art deco wyróżnia się geometrycznymi formami, luksusowymi wykończenia oraz lustrzanymi powierzchniami. Ponadto klasyczne rozwiązania łączą się z nowoczesnymi materiałami i kształtami. Podłoga Kaczkan Premium w kolorze Coffee nie tylko podkreśli stylowe meble, ale także doda charakteru eleganckim wnętrzom. 

  • Pomieszczenia w stylistyce prowansalskiej, rustykalnej

Podłoga ta świetnie wpisze się we wnętrza tego typu. Bez problemu może zastąpić drewno egzotyczne. Dzięki temu postawimy na tradycyjny wzór i kolor, ale we współczesnym wydaniu. 

Klasy podłogi Coffee Thermo

Podłogę w kolorze Coffee możemy wybrać albo w opcji z lakierem transparentnym, albo olejem transparentnym. Będą one różniły się wyglądem. Podłoga pokryta lakierem charakteryzuje się intensywnym kolorem i eleganckim charakterem. Z kolei olejowana jest matowa, stonowana, dzięki niej pomieszczenie staje się bardziej przytulne. 

Przy wyborze podłogi bardzo ważnym aspektem jest klasa wizualna tzw. selekcja desek. W zależności od tego, na jaką klasę się zdecyduje, to deska Coffee będzie prezentować się inaczej. Mimo to niezależnie od klasy, podłoga termowana nie ma jednolitego koloru, a deski w obrębie partii mogą się od siebie różnić. 

Podłoga Coffee w klasie Country jest mocna i wyrazista. Ponadto wyróżnia ją bardzo zróżnicowana kolorystyka w obrębie jednej deski. Dodatkowo posiada nieregularny układ słojów, dużą ilość sęków, przebarwień, spękań i korków. Idealnie sprawdzi się we wnętrzach w stylu rustykalnym. Z kolei podłoga w klasie Natur jest najbardziej elegancką wersją w tym wybarwieniu. Znajdziemy jedynie bardzo małe sęki w kolorze drewna, zaś deski w tej selekcji pozbawione są przebarwień, drewna bielastego oraz pęknięć i zepsutych sęków. Podłoga będzie mieć kolorystykę od rdzawej po ciemnobrązową. Nie mogło zabraknąć podłogi w klasie Living – subtelnej, z jaśniejszymi smugami w postaci pasków bielu. Ponadto możemy także zdecydować się na klasę Rustical Premium – naturalną, ale subtelną. Charakteryzuje się ona zróżnicowaną kolorystyką i nieregularnym układem słojów, z małymi i średnimi sękami, spękaniami charakterystycznymi dla naturalnego dębowego drewna. 

Formaty podłogi 

Do naszego wnętrza możemy dobrać podłogę drewnianą w zależności od sposobu układania. Klasyczna deska będzie świetnie prezentować się we wnętrzach industrialnych, którym doda surowego charakteru. Z kolei podłoga w wersji chevron 45 (jodełka francuska lub węgierska) pasuje do aranżacji w stylu art deco. 

Produkty marki Kaczkan można znaleźć w salonie New Home Design w Galerii Tetmajera 83.  

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: