Otwarcie pierwszego salonu marki Duxiana w Polsce w Galerii Tetmajera 83

17 lutego 2021

Do grona najemców Galerii Tetmajera 83 dołączyła marka Duxiana – szwedzki producent luksusowych łóżek kontynentalnych i ramowych oraz designerskich mebli. Koncept w Galerii Tetmajera 83 jest pierwszym salonem marki w Polsce. Na oficjalne otwarcie zapraszamy 26-27 lutego w godzinach otwarcia Galerii (piątek w godz. 10.00 – 20.00, w sobotę w godz. 10.00 – 18.00)!

W programie otwarcia salonu Duxiana:

  • upominki od marki Duxiana wraz z powitalnym kieliszkiem szampana,
  • przedstawienie marki, profesjonalne porady dotyczące doboru odpowiedniego łóżka oraz zwiększenia komfortu snu
  • promocja: 21% rabatu na 21 łóżek,
  • degustacja selekcjonowanych włoskich win organizowana przez Volare Bottega,
  • możliwość poznania wyjątkowych kompozycji zapachowych naturalnych perfum do pościeli i wnętrz sprowadzane specjalnie z Francji.

W tym roku marka Duxiana świętuje 95-lecie istnienia. Szwedzka firma premium obecna jest w 16 krajach i posiada ponad 200 sklepów. Ponadto łóżka firmy DUX znajdują się w kilkudziesięciu ekskluzywnych hotelach na całym świecie m.in. w Kapari Natural Resort (Santorini, Grecja), The Chedi Muscat Hotel (Muskat, Oman), The Langham (Piąta Aleja, Nowy Jork, USA) oraz najsłynniejszych Burj Al Arab Jumeirah i Jumeirah Emirates Towers w Dubaju. 

Łóżka Duxiana

Każdy element łóżek marki DUX został zaprojektowany tak, aby użytkownikowi zapewnić prawidłową pozycję ciała podczas snu. Podstawą każdego łóżka jest unikatowy system sprężyn ciągłych, zaprojektowany z myślą o wysokiej wydajności snu. Ponadto łóżka DUX wyróżniają się opatentowanym systemem kasetowym Pascal, który odróżnia je od wszystkich innych łóżek na rynku. Dzięki wymiennym kasetom o różnych twardościach. Można indywidualnie konfigurować swoje łóżko tak, aby dokładnie odpowiadało naszym potrzebom, kształtom oraz wadze ciała. Do produkcji firma używa najwyższej jakości materiałów, wyselekcjonowanych ze względu na ich wysokie właściwości użytkowe m.in. stali o bardzo wysokiej wytrzymałości czy drewna z sosny skandynawskiej charakteryzującej się bardzo dużą gęstością, co przekłada się na jej twardość i trwałość.  

Co ciekawe naukowcy z Instytutu Karolinska (Szwecja), jednej z najbardziej prestiżowych uczelni medycznej przyznającej Nagrodę Nobla w dziedzinie fizjologii i medycyny, przeprowadzili specjalistyczne badanie. Jego celem było sprawdzenie, jaki wpływ mają różne typy materacy na ciało i jakość snu. Wyniki pokazały, że osoby, które spały na łóżku marki DUXIANA nie tylko szybciej zasypiały, ale także pozostawały zdecydowanie dłużej w fazie głębokiego snu.

Oferta salonu w Galerii Tetmajera 83

W salonie Duxiana możecie także kupić ekskluzywne akcesoria tej marki oraz naturalne perfumy do pościeli i wnętrz sprowadzane specjalnie z Francji. Firma oferuje szeroką gamę zagłówków z różnymi opcjami tapicerki. Nie zabrakło także wysokiej jakości pościeli w różnych wzorach, ekskluzywnych prześcieradeł, poduszek z puchem, eleganckich “spódnic” oraz pokrowców. Ponadto DUX Xleep to jedna z innowacji marki, czyli puchowa poduszka zawierająca system aktywnych mikro sprężyn. Dzięki temu nie tylko zachowuje swój pierwotny kształt i elastyczność, ale także zapewnia uczucie komfortu oraz prawidłową pozycję podczas snu. 

W ofercie salonu nie zabraknie designerskich i wygodnych mebli, w tym kultowego szwedzkiego projektu – Jetson Chair. Stworzony przez Bruno Mathssona dla marki DUX w 1969 r. od razu zyskał miano ikony szwedzkiego designu mebli. Ciekawa jest w szczególności historia jego powstania. Bruno Mathsson usiadł w zaspie śnieżnej, aby stworzyć optymalny kształt mebla do siedzenia. Dzięki temu powstało kultowe krzesło. Jetson odzwierciedla zarówno jego obsesję na punkcie wygody, jak i nowoczesne podejście do projektowania. Będziecie mieli po raz pierwszy okazję kupić fotel Anita, czyli połączenie klasycznego skandynawskiego krzesła Windsor z włoskim tapicerowanym fotelem. Ponadto można zakupić sofę Alicia wyróżniającą się unikalnym systemem sprężyn i kaset Pascal. 

Salon Duxiana w Galerii Tetmajera 83 jest jedynym sklepem marki w Polsce. 

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: