Nowa kolekcja marki Ilumni

15 maja 2020

Nowoczesna konstrukcja, minimalistyczna forma i podwójna funkcjonalność – to cechy charakteryzujące nową kolekcję lamp BALLU marki Ilumni. Została ona stworzona we współpracy  z projektantką Katarzyną Jasyk.

Inspiracją do powstania lamp był neoplastycyzm, czyli kierunek w sztuce stworzony w latach 20-tych. W tym projekcie pojawia się geometria, czerń i biel oraz trzy zasadnicze kolory: żółty, niebieski i czerwony. Ma on prostą minimalistyczną formę pozbawioną dekoracji. Podstawa lamp wykonana jest z rurek metalowych malowanych proszkowo na kolor czarny. Lampy są obrotowe, mogą mieć podwójny lub pojedynczy klosz w kształcie kuli wykonany z białego, mlecznego szkła. Kolorowe elementy – małe kulki zrobione są z tworzywa sztucznego.

Ballu nie jest tylko lampą, boczne rurki zakończone kolorowymi gałkami mogą pełnić funkcję wieszaków na torebki, ubrania czy kapelusze. Warto podkreślić, że Ballu podwójna jest lampą podłogową, pojedyncza może być zarówno podłogową, jak i stołową. W skład kolekcji wchodzi jeszcze lampa wisząca, kinkiet i duża potrójna lampa stojąca. Jest to oświetlenie dekoracyjne wewnętrzne, dedykowane do przestrzeni publicznych, komercyjnych lub apartamentów prywatnych.

Kolekcja BALLU dostępna jest w salonie Ilumni w naszej Galerii.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: