Naturalna kolekcja od marki CAL

4 września 2020

Obecnie coraz popularniejsza staje się idea slow life. Trend ten nie ominął także architektury. Królują naturalne surowce m.in. drewno i kamień oraz klasyczne wzory z rustykalną nutą. Świetnym przykładem tego trendu w designie jest kolekcja Arbo marki CAL. Zobaczcie, czym wyróżnia się na tle konkurencji!

Doskonałe parametry, wysoka jakość wykonania oraz naturalny design – to cechy charakterystyczne drewnianych drzwi z rustykalnej kolekcji Arbo. Ponadto otrzymały wyróżnienie w kategorii “Dobry Design” od Polskiego Klastra Budowlanego.

W wyjątkowej kolekcji drzwi zewnętrznych Arbo od marki CAL znajdziecie 7 niepowtarzalnych modeli skrzydeł. Charakteryzują się okładziną zewnętrzną z prawdziwych desek. Każdy model wykonano ze szczególną dbałością o detale. Dodatkowo dzięki ich linearnemu ułożeniu i symetrii pasują do budownictwa tradycyjnego oraz nowoczesnego.

Wyjątkowe cechy kolekcji

Deski mają aż 12 mm grubości i wykonano je z prawdziwego drewna dębowego. Ponadto mikroszczeliny między nimi zabezpieczono silikonem przed wnikaniem wody opadowej (CAL to jedyna firma na rynku, która stosuje takie rozwiązanie). Nazwy modeli pochodzą z języka esperanto i odpowiadają nazwom drzew. Pino to sosna, z kolei Kverko to szlachetny dąb. Modele Acero oraz Piceo przyozdobiono wstawkami ze stali w kolorze czarnym, zaś Fago pionowym szkleniem.

Kolekcja Arbo dostępna jest w 4 standardach. Jednym z nich jest podstawowy Termo. Charakteryzuje się 90 mm grubości oraz współczynnikiem przenikania ciepła od 0,9 W/m²K. Idealnie nadaje się do domów energooszczędnych. Z kolei Standardy Arctic i CPH Component wyróżniają się 102 mm grubości i współczynnikiem przenikania ciepła od 0,58 W/m²K. Tym samym są to drzwi przystosowane do budownictwa pasywnego. Dodatkowo posiadanie certyfikatu CPH Component gwarantuje, że właściwości techniczne drzwi zostały potwierdzone przez niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.  Warto w tym miejscu wspomnieć, że marka CAL jako jedyny producent drzwi drewnianych na polskim rynku posiada certyfikat CPH Component. Ostatni standard Presenta charakteryzuje się obustronnie zlicowanymi drzwiami grubości 90 mm o współczynniku UD od 0,81 W/m²K.

Ponadto jest możliwość personalizacji drzwi wejściowych. Można m.in. zmienić kolor blach lub rodzaj szklenia czy wybrać deskowanie z dwóch stron. Nie zabrakło także różnorodności kolorów m.in. olejowanych i lazurowych, a także kryjących z palety RAL i NCS.

Drzwi CAL dostępne są w salonie new HOME design w Galerii Tetmajera 83.

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: