I FESTIWAL RZEŹBIARSKICH FORM UŻYTKOWYCH

19 czerwca 2019

I FESTIWAL RZEŹBIARSKICH FORM UŻYTKOWYCH
W GALERII SZTUKA WNĘTRZ TETMAJERA 83 W KRAKOWIE.
14 – 28 czerwca 2019
Od tartaku po ekspozycję unikatowych form rzeźbiarskich. Taką drogę przejdą rzeźbiarze, uczestnicy pleneru „Najszlachetniejsza Forma Przetworzenia Drewna”.
W ich ręce trafią potężne kłody dębów, jesionów, buków i topoli, które w ciągu kilku dni przeobrażają się w unikatowe rzeźbiarskie formy użytkowe. Żeby zaprezentować cały proces przetworzenia drewna, zaproszeni artyści rzeźbiarze wyjdą ze swoich pracowni i odkryją przed publicznością wszystkie tajniki swojego warsztatu. To niecodzienna okazja obserwowania na żywo pracy rzeźbiarza i jego procesu twórczego.
Na oczach publiczności powstaną unikatowe rękodzieła. Do udziału w tym wydarzeniu, zaproszeni będą artyści rzeźbiarze, absolwenci i pracownicy uczelni artystycznych z Wrocławia. Gościmy na plenerze Karolinę Gajdę, Darię Kowalewską, Grzegorza Niemyjskiego, Dariusza Nowaka, Marka Ruszkiewicza, Andrzeja Kosowskiego.
Uczestnicy festiwalu stworzą jednostkowe produkty z drewna takie jak stoły, krzesła, leżaki, fotele czy regały. Spektakularnemu pokazowi, przy użyciu m.in. spalinowych pił, przyświecać będzie nadrzędna idea formy nad funkcją autorskich obiektów. W ten sposób powstanie nowa kolekcja, która powiększy unikatowy w skali Polski zbiór rzeźbiarskich form użytkowych w Dobrodzieniu.
I Festiwal Rzeźbiarskich Form Użytkowych to jedno z najbardziej wyjątkowych wydarzeń wpisujących się w ogólnopolski Czerwiec Projektowy 2019. Festiwal odbywa się w ogrodowej przestrzeni Galerii Sztuka Wnętrz Tetmajera 83 w Krakowie. Jego artystycznym kierownikiem jest Jan Cegiełka Dyrektor Kreatywny Dobroteki w Dobrodzieniu.
Plener zakończy się 28 czerwca. Tego dnia zapraszamy na wernisaż wystawy rzeźbiarskich form użytkowych. (początek o godz. 11:00).
W sumie będzie można podziwiać około trzydziestu eksponatów. Do grona nowych dzieł dołączą wybrane obiekty z dobrodzieńskiej kolekcji. Wystawa rzeźb w plenerze Galerii Sztuka Wnętrz dostępna będzie przez całe lato z możliwością zakupu dzieł do domu, na taras czy do ogrodu.
Festiwalowi towarzyszy ponadto wystawa mebli z XIX i XX wieku “Rzecz Małopolska”, zorganizowana we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.
Rzeźbiarze pracują codziennie od godz. 10. Przyjdź i zobacz jak powstaje wyjątkowa kolekcja.
Do zobaczenia w Galerii Sztuka Wnętrz Tetmajera 83 w Krakowie. Zapraszamy!

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: