Galeria Tetmajera 83 Partnerem ICE Classic

26 marca 2019

GALERIA TETMAJERA 83. Sztuka Wnętrz Partnerem ICE CLASSIC

CZWARTEK, 28 marca 2019, godz. 19:30, Centrum Kongresowe ICE Kraków

 

We czwartek 28 marca, odbędzie się kolejny gwiazdorski koncert z cyklu ICE Classic. Na afiszu „Wieczór z romantyzmem”, światowej sławy nazwiska oraz znakomita orkiestra! W Centrum Kongresowym ICE Kraków, wystąpi Philippe Herreweghe, jeden z pionierów wykonawstwa historycznego, czołowy interpretator dzieł Jana Sebastiana Bacha, ciągle poszukujący nowych rozwiązań wykonawczych i inspiracji, które wciela w życie wraz ze swoimi zespołami.

W Krakowie usłyszymy Orchestre des Champs-Elysées, zespół specjalizujący się w repertuarze klasycznym i romantycznym. Na historycznych instrumentach zabrzmi II Symfonia C-dur op. 61 Roberta Schumanna.

Gwiazdą wieczoru będzie skrzypaczka Isabelle Faust, od wielu lat współpracująca z Herreweghem. Solistka grająca na słynnym Stradivariusie o nazwie „Śpiąca królewna” wykona Koncert na skrzypce i orkiestrę D-dur op. 77 Johannesa Brahmsa. To arcydzieło gatunku, kompozytor zadedykował jednemu z największych skrzypków XIX stulecia – Josephowi Joachimowi. Przygotowując ten utwór, Isabelle Faust badała nie tylko wskazówki wykonawcze Joachima, ale także jego osobowość i źródła historyczne relacjonujące jego sposób gry. Na tej bazie artystka stworzyła swoją własną, unikalną interpretację.

Dzięki współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Galeria Tetmajera 83. Sztuka Wnętrz, jako oficjalny Partner wydarzenia, zaprezentuje w Centrum Kongresowym ICE, (drugie piętro) Kolekcję Diva marki KLER.

Zapraszamy Państwa do strefy wypoczynkowej.

Organizatorem koncertu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe

Galeria Tetmajera 83. Sztuka Wnętrz – to nowe miejsce na designerskiej i meblarskiej mapie Krakowa. To miejsce poświęcone designowi i sztuce dekoracji, skupiające wyselekcjonowane marki premium z dziedziny wystroju wnętrz takie jak KLER, Miloo Home, Almi Decor, Ernest Rust, Schody Lempa, Stolarnie Galicyjskie, WMF, New Home Design, Halupczok, Doram Design, Livori Home, Jafra, Ilumni. Najlepszy design łączy się tu z wysoką jakością wykonania, a tradycyjne rzemiosło spotyka z najnowszą technologią. Obiekt, jako jeden z nielicznych w Małopolsce, łączący funkcje showroomu ze strefą kreatywną, uwzględniając w swojej strategii działalność wystawienniczą, warsztatową i edukacyjną. Poza kompleksową, starannie dobraną ekspozycją wyposażenia wnętrz, nowoczesnym Apartamentem Wzorcowym marki KLER, to miejsce przyjazne sztuce użytkowej, kulturze, miłośnikom sztuki meblarskiej oraz dobrym praktykom wzorniczym i projektowym.

 

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: