Galeria Tetmajera 83 jest oficjalnym Partnerem ICE Classic.

18 stycznia 2019

Cykl koncertów, których Galeria Tetmajera 83 jest oficjalnym Partnerem, rozpoczęli sir Simon Rattle i London Symphony Orchestra, koncertem w dniu 17 stycznia br.

Dzięki współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym, jako oficjalny Partner wydarzenia, Galeria Tetmajera 83. Sztuka Wnętrz, zaprezentowała w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, nową Kolekcję Wiedeńską marki KLER. Aranżacja mebli towarzyszyła gościom bankietu z udziałem artystów. To była dla nas wielka przyjemność móc gościć w strefie wypoczynkowej publiczność koncertu, nastawioną na estetyczne doznania i poszukiwanie rzeczy pięknych.

Legendarni londyńczycy (17 stycznia)

London Symphony Orchestra to najstarsza orkiestra stolicy Zjednoczonego Królestwa. Jest ikoną współczesnej symfoniki, a jednocześnie zespołem, który utrzymuje niezależność i sam wybiera sobie dyrygentów. W 2017 roku LSO postawiła na sir Simona Rattle’a, wieloletniego szefa Berlińskich Filharmoników (pełnił tę funkcję w latach 2002-2018). Dyrygent ma ogromne zasługi w promowaniu muzyki polskiej – z entuzjazmem przyznawał, że „kocha Szymanowskiego”, nagrywając czteropłytowy album z jego muzyką dla wytwórni EMI w latach 90. Dzięki niemu polscy kompozytorzy znaleźli stałe miejsce w repertuarach wielu zespołów na całym świecie.

Zainaugurowany we wrześniu 2018 roku drugi wspólny sezon londyńskich symfoników i Rattle’a przebiega pod znakiem muzyki współczesnej i ludowych inspiracji. Dlatego 17 stycznia w cyklu ICE Classic usłyszymy Muzykę na instrumenty strunowe, perkusję i czelestę Béli Bartóka. Ponadto zabrzmi VI Symfonia A-dur Antona Brucknera. Jej wykonanie Rattle przygotował w oparciu o najnowsze wydanie krytyczne cenionego niemieckiego edytora, muzykologa i dyrygenta Benjamina-Gunnara Cohrsa.

Biorąc pod uwagę sympatię Rattle’a do naszych twórców, niewykluczone, że tego wieczora usłyszymy też muzykę polską.

W kolejnych odsłonach ICE Classic wystąpią Philippe Herreweghe z Isabelle Faust oraz Philippe Jaroussky.

Materiały: KBF

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: