Dźwigacze Kultury w Galerii Tetmajera 83.

15 lutego 2019

Dźwigacze Kultury rozdane!
Już po raz siódmy poznaliśmy laureatów Dźwigaczy Kultury. Nagroda przyznawana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe jego Partnerom i Sponsorom to symbol tego, jak ważne dla rozwoju kultury jest wsparcie biznesu i mediów. W tym roku wyróżnienie zaprojektował Dawid Ryski – znany ilustrator, grafik i muzyk. Galę w Galerii Wnętrz Tetmajera 83 w dniu 14 lutego br. uświetnił występ Patrycji Zarychty z zespołem.
“To między innymi wsparcie, które otrzymujemy od naszych partnerów sprawia, że jakość organizowanych przez KBF wydarzeń jest tak wysoka – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Standardy organizowanych w Krakowie wydarzeń były wielokrotnie zauważane i doceniane. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie przedsiębiorców, partnerów biznesowych i mediów”.
Relacje między światem kultury i biznesem są podstawą kreowania obrazu kultury w Polsce i na świecie. Nazwa wyróżnienia przyznawanego przez KBF nawiązuje symbolicznie do pierwszego kręgu kręgosłupa – dźwigającego czaszkę i umożliwiającego ruchy głowy – a także do mitycznego Atlasa.
Za długoletnią współpracę z KBF i zaangażowanie w popularyzowanie festiwali nagrody specjalne – Złote Dźwigacze Kultury – otrzymali przedstawiciele firm:
• Hard Rock Cafe Kraków – w kategorii Sponsor
• Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania – w kategorii Partner
• Kamila Ceran i Maciej Głogowski, Radio TOK FM – w kategorii Patron Medialny
Dźwigaczami Kultury wyróżniono ponadto czterdziestu trzech Partnerów i Sponsorów Krakowskiego Biura Festiwalowego.
W tym gronie znalazła się marka Kler SA. Sponsor ICE Classic oraz Festiwalu Opera Rara.
Po raz pierwszy przyznano, także wyróżnienie Ambasador Dźwigaczy Kultury 2018 za promocję marki miejskiej Kraków na zróżnicowanych polach, za wizję i planowanie działań w perspektywie wieloletniej oraz za wyznaczenia trendów w obszarze gastronomii i kultury, a także współpracy międzysektorowej. Laureatem wyróżnienia jest Radosław Fronc, Main Square Hospitality Group.

https://telewizja.krakow.pl/?videos=dzwigacze-kultury-rozdane-2

Zdjęcia: Edyta Dufaj
Video: Telewizja Kraków

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: