Designerskie lampy marki Forestier w salonie Ilumni

7 września 2020

Eleganckie lampy wyróżniające się oryginalną konstrukcją – to właśnie marka Forestier. Produkty tej firmy dostępne są w salonie Ilumni w Galerii Tetmajera 83.

Marka Forestier

Natura, rzemiosło i wzornictwo – na tych trzech filarach opiera się francuska marka Forestier. W 1992 r. firmę założył Bernard Forestier, pasjonat ogrodów w stylu francuskim. To właśnie on zaczął wprowadzać sztukę botaniczną do wnętrz poprzez tkane elementy metalowe. Ważnym aspektem w jego pracy było zachowanie równowagi pomiędzy naturą, wzornictwem i rzemiosłem. W 2002 r. po śmierci założyciela, firmę przejął Gilles Dallière. Przekształcił on firmę, która zajęła się produkcją luksusowych produktów. Ponadto coraz większą wagę zaczęto przywiązywać do wyrafinowanych kształtów, kolorów oraz samego oświetlenia. Dodatkowo w przeciągu prawie 20 lat z marką Forestier współpracowało 12 utalentowanych projektantów: Arik Levy, Laurence Brabant, Sebastian Bergne, Ionna Vautrin, Elise Fouin, Christian Ghion et Basile Huez, Noé Duchaufour-Lawrence, Emmanuel Gallina, Studio Normalne, Neil Poulton, Nicolas Daul i Julien Demanche. Charakterystycznym elementem firmy jest delikatna druciana siatka, która mimo, że została wykonana z metalu, to ma subtelną i lekką konstrukcję. Lampy w unikatowych oprawach oraz innowacyjne rozwiązania to zdecydowanie znaki rozpoznawcze paryskiej marki. Do ich najbardziej znanych produktów należy model Pappilon.

 

Wyjątkowe kolekcje

Kolekcja Pappilon jest połączeniem solidnego materiału z delikatną konstrukcją. Lampę wykonano z trzech elementów o niepowtarzalnej formie. Dzięki temu tworzy efektowne refleksy świetlne. Dodatkowo dostępna jest w dwóch rozmiarach oraz kilku kombinacjach kolorystycznych.

Z kolei inspiracją do projektu wiszącej lampy Libellule była natura, a dokładniej ważka, która gotowa jest do rozpostarcia skrzydeł w eleganckim wnętrzu. Model ten wyróżnia oryginalna konstrukcja tzn. drobne zakrzywione metale. Światło wydobywające się z lampy charakteryzuje się wdziękiem i lekkością. Tworzy także wyjątkową atmosferę m.in. w salonie czy jadalni. Ponadto kolekcja ta zachwyciła publiczność podczas targów Maison&Objet w 2018 r.

Natura była także inspiracją do stworzenia lampy OYSTER. Oczywiście przypomina ona z wyglądu ostrygę. Konstrukcja zbudowana jest z metalu, a całość łączy sznur. Z kolei model Satelise zainspirowany jest trajektorią ciał niebieskich. Lampa, którą zaprojektowała Élise Fouin, składa się z rozety sufitowej, przewodu zasilającego oraz ażurowej konstrukcji z rattanu. Ponadto w ofercie marki Forestier znajdziemy także kolekcję lamp Bamboo stworzoną przez Arika Levy. Jak sama nazwa wskazuje model ten to połączenie nowoczesnej formy z naturalnym materiałem, a dokładniej z bambusem. Idealnie sprawdzą się nie tylko we wnętrzach w stylu boho czy egzotycznych, ale także nowoczesnych.

To tylko niektóre z oryginalnych kolekcji firmy Forestier. Już teraz unikatowe lampy tej marki możecie kupić w salonie Ilumni w naszej Galerii. Zapraszamy!

 

Znajdz nas na:
Godziny otwarcia: